1 лютого 2017 р.

Тренування тривалістю лише 40 хвилин. Чому?

В моїй голові довгий час сидів “тарган” з приводу тривалості мого тренування. В залі я проводжу по 35-45 хвилин 3-4 рази на тиждень, та іноді мені це не давало спокою. Щось в голові періодично повторювало, що це мало, що може ти не допрацьовуєш і т.ін. Але випадково мені на очі потрапила чудова стаття Дениса Борисова, яка розвіяла усі ці переживання і змусила мене заспокоїтись. Тезами тієї статті поділюсь сьогодні з вами і ще раз нагадаю собі, чому тренування саме 40 хвилин є ефективним.
Чому слід тренуватися не більше 40 хвилин

Однією з найгрубіших помилок усіх натуральних атлетів є тренування м'язів впродовж години або більше. Ваше активне тренування повинно складати хвилин 30, плюс 10 хвилин на розігрів та розминку. До цього важко звикнути психологічно, якщо витрачаєш тільки на дорогу до зали більше години. Дуже складно повірити в ефективність таких тренувань, особливо, коли всі навколо тренуються мінімум годину, а то й півтори. Однак, найчастіше при такому режимі успіхів досягають лише ті, хто використовує стероїди. Решта ж безуспішно їх наслідує, в надії отримати такий самий результат.

Переваги тренування впродовж 40 хвилин


  • Запам'ятайте, коротке за часом, але інтенсивне тренування м'язів дає набагато більший стимул для зростання (м’язів), ніж звичне тренування, що розтягнуте за часом та є низькоінтенсивним.
  • Коротке тренування дисциплінує. У вас не залишається часу на непотрібні розмови та селфі біля дзеркала.
  • Чим більше часу ви проводите в спортзалі, тим сильніше “розсіюються” ваші зусилля та енергія. Якщо у вашому комплексі багато вправ і підходів, то ви будете думати тільки про те, як довести тренування до кінця, при цьому, не зможете нормально зосередись на самому виконанні вправи.
  • Головне правило - краще менше, та краще! Це стосується, в першу чергу, кількості вправ і сетів. Крім того, тривалі тренування м'язів (за часом, більше 40 хвилин), виснажують вашу гормональну і нервову систему. Це не важливо для “хіміків”, бо вони “ростуть” саме від тривалих тренувань, але це абсолютно не підходить нам.
  • Можливо, вам буде складно тренуватись менше 40 хвилин через переповнену залу. Така ситуація можлива, якщо ви попадаєте в тренажерку в самий час пік вранці або, особливо, ввечері. Ну тут допоможе або зміна залу, або часу його відвідування.
  • Суть будь-якої дії в її ефективності. В даному випадку, ефективність тренування знаходиться в зворотній залежності від її тривалості. Це практичне правило перевірене багатьма натуральними атлетами, тому сумніватися в ньому не варто.
  • Тільки не думайте, що таке тренування м'язів буде простішим "стандартного", що займає цілу годину. Все навпаки. Таке коротке, але ефективне тренування дуже непросте. Ви робите важкий підхід, відпочиваєте хвилину і знову до роботи! Ніяких розмов та самомилування в дзеркалі! Тільки стовідсоткова віддача!

Зрозуміло, що всі ми різні, але мені ці принципи дуже близькі та ідеально вписуються в ритм та стиль життя.  І, що найголовніше, вони дійсно працюють!

А скільки часу ви приділяєте своїм тренуванням? Діліться в коментах ☺
comments powered by HyperComments