Десь місяць тому я зіткнулась із проблемою сухості шкіри тіла. Терміново забігла в найближчу Єву та схопила майже перше, що трапилось під руку. Вимоги були такі: інтенсивне зволоження, зручне упакування з дозатором (щоб можна було використовувати після душу в тренажерці) і не захмарна ціна. Отже, сьогодні ділюсь враженням від використання інтенсивно зволожуючого бальзаму для тіла з мигдалем і екстрактом фісташки від Eveline Cosmetics з серії SPA! Profesional.
Про обіцянки польського виробника
Упакування у бальзаму для тіла звичайне - великий 200 мл тюбик яскравого зеленого кольору із дозатором. Ох, скільки ж тут написано гучних слів! Дивіться:
- ексклюзивний бальзам,
- 5x ультраживлення,
- 3x сила регенеруючих олій,
- 24 години супер зволоження 24 години
- SOS для сухої шкіри.
На мій погляд, маркетологи Евелайн трошки перегнули палицю. Хоча давайте дивитись далі. Тішить око напис про 0% парабенів та 5% UREA:
Виробник позиціонує засіб як глибоко зволожуючий бальзам, що поєднує в собі велику концентрацію сечовини (ті самі 5% UREA) та унікальний склад активних інгредієнтів, які забезпечують тривале зволоження та захист від негативного впливу зовнішніх факторів. Формула, що збагачена солодким мигдалем та екстрактом фісташки повинна пом'якшувати шкіру, інтенсивно живити і відновлювати її природний захисний бар'єр.
Склад, в принципі, не самий поганий. А враховуючи ціну бальзаму (я купувала приблизно за 65 грн) взагалі чудовий. Виробник наголошує на інноваційно активних компонентах:
- 5% UREA глибоко зволожує, пом'якшує і прискорює злущування ороговілого шару, залишаючи шкіру ідеально м'якою і гладенькою;
- HYDROMANIL™ створює на поверхні шкіри делікатний захисний шар, який захищає її від втрати вологи;
- ОЛІЯ ШИ ефективно доглядає за сухою та дуже сухою шкірою, забезпечуючи оптимальний рівень живлення;
- bioHYALURON COMPLEX™ інтенсивно і тривало зволожує, гарантує помітне розгладження;
- КОКОСОВА ОЛІЯ відновлює, надає пружності та еластичності шкірі, містить натуральні антиоксиданти, які протидіють процесам старіння;
- СОЄВА ОЛІЯ завдяки високій концентрації вітаміну Е ефективно бореться з вільними радикалами;
- ЕКСТРАКТ ВОДОРОСТЕЙ ЛАМІНАРІЯ укріплює структуру шкіри, робить її більш гладенькою та еластичною.
Щоб подивитись повний склад бальзаму Eveline з мигдалем і екстрактом фісташки, розгорніть
- Glycine Soja Oil
- Urea - сечовина (або карбамід) міститься в тканинах шкіри та має зволожуючу дію. 7% сечовини міститься в секреті шкіри, що виділяється для захисту від впливу навколишнього середовища. Косметична версія сечовини - це створене промисловим шляхом синтетичне з'єднання карбамід (karbamid), яке отримують з аміаку і діоксиду азоту.
Зазвичай сечовина в косметиці для широкого користування становить не більше 1% від складу (а тут нам виробник “поклав” аж 5%!). Urea - прекрасний ексфоліант, що руйнує міжклітинні зв'язки ороговілих клітин епідермісу і сприяє їх злущуванню. Так шкіра швидше оновлюється. Але, косметика з сечовиною протипоказана, якщо шкіра роздратована, почервоніла, має рани чи запалені висипи. В цьому випадку роздратування шкіри від сечовини багаторазово посилиться.
- Cocos nucifera oil
- Glycerin - утримує вологу, зволожує, пом’якшує
- Propylene glycol - розчинник, стабілізатор та зволожувач
- Octyldodecanol - належть до класу жирних спиртів, емолент, пом’якшувач
- Dimethicone - забезпечує легкий розподіл продукту, утворює тонку плівку
- Butyrospermum parkii butter
- Isopropyl myristate діє на поверхні шкіри, добре пом’якшує її, закріплює та утримує аромати, не залишає жирну плівку, створює гарне ковзання. Комедогенність висока, але в концентрації до 5% і при відсутності інших комедогенних компонентів - комедогенність самого компоненту низька або відсутня
- Dicaprylyl carbonate отримують з кокосовоої олії. Альтернатива силікону, покращує тактильні відчуття при нанесенні засобів на шкіру, сприяє проникненню інших компонентів косметичного засобу, не залишає жирного блиску. Створює відчуття м'якої і бархатистої шкіри як від силіконів
- Acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer - плівкоутворювальний компонент, що пов'язує воду та збільшує тривалість зволоження (ефект гладкої шкіри + утримання вологи + захист шкіри)
- Triethanolamine - це низькомолекулярний аміноспирт. Може дратувати шкіру, викликати алергію. В незмивній і декоративній косметиці CIR рекомендує концентрацію до 5% (тобто явно не на початку списку)
- Sodium hyaluronate - гіалуронова кислота. Ефективно діє навіть в мізерній концентрації (0,1-2%)
- Panthenol загоює, зволожує, розгладжує та пом'якшує шкіру в концентрації 1-5%
- Butylene glycol - розчинник, консервант, що притягує вологу та осілює дію других інгредієнтів. Практично не подразнює шкіру і не токсичний, визнаний CIR безпечним
- Laminaria hyperborea extract
- Hydrolyzed caesalpinia spinosa gum - абсорбент, емолент
- Caesalpinia spinosa gum - стабілізатор, загусник, емолент, що використовується як загущувач. Може надавати невеликого ліфтинг-ефекту, але тільки як доповнення до основного ліфтинг-компоненту. Має плівкоутворювальні властивості (захист і гладкість)
- Glucose має властивість зв'язувати рідину, тому найчастіше її використовують для зволоження шкіри. Добре живить шкіру, підвищує її пружність. Глюкоза працює в косметиці як помірний зволожувач
- Betaine - амінокислота, отримується з цукрового буряка. Зволожує, має кондиціонуючу дією, знімає роздратування шкіри, знижує руйнівну дію поверхнево активних речовин. Синтетичний аналог використовують як ПАР. Цікаво, який тут синтетичний чи натуральний?
- Allantoin за своїми антиоксидантним властивостям не поступається вітаміну С. Знімає роздратування і заспокоює шкіру, пом'якшує, покращує текстуру і тон шкіри за рахунок м'якого злущування. Ідеальний для чутливої, роздратованої і дитячої шкіри. Концентрація: 0,2-2% (ефективний навіть якщо стоїть в кінці складу)
- Polysorbate 20 - емульгатор (детально про нього писала ось тут)
- Peg 20 glyceryl laurate - емульгатор, диспергатор (змішує важкі компоненти в рідинах). У косметиці він цінний за те, що працює при вкрай низьких концентраціях і за свою дуже стійку форму по відношенню до лугів і кислот.
- Tocopherol - вітамин Е
- Linoleic acid відіграє важливу роль у забезпеченні бар'єрної функції шкіри: захищає, зволожує, має антікосідантну, протизапальну та заспокійливу дію
- Retinyl palmitate - ефір ретинолу та пальмітинової кислоти. Забезпечує Пом'якшення та прискорює регенерацію шкіри
- Dmdm hydantoin - консервант, бактерицидний компонент, може дратувати шкіру, алерген
- Benzoic acid - консервант
- Sorbic acid - консервант, зволожує шкіру
- Phenoxyethanol Phenoxyethanol - консервант, альтернатива парабенам
- Parfum - запашка
- Disodium edta контролює pH, використовується для пом'якшення водного середовища від кальцію і магнію
- Linalool - парфумерний інгредієнт, що має квітковий аромат конвалії
- Hexyl cinnamal - парфумерний інгредієнт. Застосовується для складання парфумерних композицій, штучних ефірних масел, ароматизаторів різного призначення
- Coumarin - парфумерний інгредієнт, що широко використовується в парфумерії та імітує солодковато-гіркуватий і теплий аромат мигдалю
Можна помітити, що корисних компонентів (натуральні я виділила зеленим кольором, а синтетичні корисні - синім) в складі досить багато.
Моє враження від бальзаму для тіла Eveline з мигдалем і екстрактом фісташки
Я наношу цей бальзам на чисту та суху шкіру всього тіла, легкими масажними рухами. Користуюсь майже щодня, особливо після гоління ніжок.
Плюси:
- легкий
- нежирна ніжна текстура
- не дуже густий і не занадто щільний
- дуже легко розподіляється по шкірі
- доволі швидко вбирається
- липкості, плівки або неприємних відчуттів не залишає
- дійсно добре зволожує шкіру на довгий час
- шкіра після нього м'якенька ат ніжна
Але не все так чудово. Є для мене ще парочка мінусів:
- де в складі заявлений екстракт фісташки? Може, я його не помітила?
- дуже насичений фісташково-мигдальний аромат. Ні, він зовсім не хімозний, не дратує, але є досить теплим. Чудово підійде для зимових холодних днів, бо він такий зігріваючий! А ось на весну-літо занадто солодко, як на мене. Тим паче, що на моїй шкірі він тримається певний час і навіть трохи відбивається на одязі. Саме тому зараз я відношу його аромат до мінусів, бо засильно, насичено і дуже солодко.
Отже, в цілому інтенсивно зволожуючий бальзам для тіла з мигдалем і екстрактом фісташки від Eveline виявився досить непоганим. Але зараз я все ж таки в пошуках легкого, але добре зволожуючого засобу, який не має сильного “теплого” аромату, та буде зручним у використанні після душу в роздягальні.
Може порадите щось? Буду неймовірно вдячна!